Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Magyar autóval Angliában
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
prumpedli
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Február 20. Hétfő, 0:18    Hozzászólás témája: Magyar autóval Angliában Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Azután érdeklődnék, hogy tud e valaki arról valamit, hogy ha magyar rendszámos autóval érkezünk angliába, milyen jogszabályok vonatkoznak rá. ( Biztosítás, adó stb...) és meddig maradhat az autó az országban...
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Üdv.
Gábor.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Február 20. Hétfő, 8:04    Hozzászólás témája: Re: Magyar autóval Angliában Hozzászólás az előzmény idézésével

prumpedli írta:
Sziasztok!
Azután érdeklődnék, hogy tud e valaki arról valamit, hogy ha magyar rendszámos autóval érkezünk angliába, milyen jogszabályok vonatkoznak rá. ( Biztosítás, adó stb...) és meddig maradhat az autó az országban...
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Üdv.
Gábor.

Itt mindent megtalalsz: http://www.dvla.gov.uk/vehicles/vehicles.htm

Ha itt elsz (azaz nem turista vagy), akkor hivatalosan 1/2 evig hasznalhatod a magyar rendszamu autodat.

"There are International agreements which provide for the temporary use of a vehicle in a foreign country for a limited time, usually 6 months in a 12 month period. A visitor to the UK may use a vehicle displaying foreign plates, provided that all taxes (including vehicle excise duty) are paid in their country of origin."

Ezutan regisztraltatnod kell (kapsz angol rendszamot), nem nagy ugy, utana fizethetsz mar ra biztositast es kaphatsz (ize... vehetsz) tax-disc-et. Viszont egy dologra vigyazz: a biztositas dragabb a LHD (left-hand-drive) kocsikra. Itt kerhetsz quote-ot: http://www.autotrader.co.uk/CARS/motoring/ins/insurance-centre.jsp.

Itt van insurance group finder: http://www.parkers.co.uk/insurance/
Beirod az autot es megmondja milyen kategoria. A biztositasi dij kb ezzel arányos.

A magyar biztositas ervenyet veszti, amint rezidens leszel (azaz csak turistautakon ervenyes kulfoldon).

Ettol fuggetlenul persze megteheted az, amit mi is megtettunk egy par evvel ezelott: otthon mindig elore kifizeted a biztositast egy evre (kapsz zoldkartyat) es itt hasznalod a kocsit. Nekunk harom evig volt magyar biztositasunk es angol MoT-nk az autonkon. Kicsit rizikos, de a mi autonkat (Renault Twingo) nem lehetett biztosittatni, mert sohasem forgalmaztak itt es a legjobb biztositasi dij, amit kaptam 520/ev volt 9 ev No Claimmel. Ez kb. Porsche kategoria... Ennyit az egesz auto nem ert. Viszont itt nem allit meg a rendor uton-utfelen, ugyhogy csak akkor van gaz, ha gaz van (azaz balesetet csinalsz vagy reszese vagy).

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
prumpedli
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Február 20. Hétfő, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Seci!
Köszi szépen a gyors és precíz választ.
Az az egy kérdésem maradt, hogy hogyan is ellenörzik azt, hogy milyen régóta van az országban az autóm. Talán a belépésnél regisztrálják?
Vagy hogyis működik pontosan?
Mert meg lehet az talán oldani, h 5 havonta kiviszem az autót és 2 nap múlva vissza is jövök....
Szerinted?
Üdv.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Február 20. Hétfő, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

prumpedli írta:
Szia Seci!
Köszi szépen a gyors és precíz választ.
Az az egy kérdésem maradt, hogy hogyan is ellenörzik azt, hogy milyen régóta van az országban az autóm. Talán a belépésnél regisztrálják?
Vagy hogyis működik pontosan?
Mert meg lehet az talán oldani, h 5 havonta kiviszem az autót és 2 nap múlva vissza is jövök....
Szerinted?
Üdv.

Ellenorizni nem ellenorzik. Nem is kell. A szabaly ugyanis visitor-rol szol es nem rolad, aki ugyanis resident leszel. Tehat ha rezidens vagy, akkor nem ideiglenesen elsz itt, azaz az autod sem ideiglenesen van itt, tehat importalnod kell, abban a pillanatban, amint rezidens lettel.

Azt viszont, hogy rezidens vagy eleg egyszeru ellenorizni...

Tulajdonkeppen a nyugos dolog az egeszben az, hogy hogyan vizsgaztatod le az autot? Mert ugye az otthoni muszaki+kornyezetvedelmi altalaban 1 evre szol. Hazajarsz az autoval evente? Akkor gazdag ember vagy mert amit az utikoltsegre (komp, benzin, amortizacio) koltesz, abbol vehetsz itt egy masik kocsit. Arrol nem is beszelve, hogy ha lejart muszakival okozol balesetet, akkor nincs az a biztosito, aki kiall melletted.

Nekunk egy ideje otthon all az autonk, megy evi 2000 km-t, es repulunk. Gyors, olcso, kenyelmes. Oreg vagyok en mar 24 orat vezetni haza es ugyanennyit vissza, plusz kifizetni 150 fontot a kompra es 250 fontot a benzinre. Amikor meg 120+ font volt egy repulojegy, akkor megerte hazaautozni negyunknek, de most, amikor 30-50 font egy repjegy? Nem vagyok mazochista Mosoly

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
prumpedli
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Február 20. Hétfő, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazad van Seci,
Azthiszem, meggyőztél.
Köszi a válaszokat és a türelmedet.. Mosoly
Üdv.
Gábor
Vissza az elejére
Artin
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2006. Február 20. Hétfő, 16:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Ellenorizni nem ellenorzik. Nem is kell. A szabaly ugyanis visitor-rol szol es nem rolad, aki ugyanis resident leszel. Tehat ha rezidens vagy, akkor nem ideiglenesen elsz itt, azaz az autod sem ideiglenesen van itt, tehat importalnod kell, abban a pillanatban, amint rezidens lettel.

Azert lattam en mar rendorsegi kontroll autot, akik epp egy Lamborghinirol szedtek le a nemet rendszamot, mert itt hasznalta a pasas a kocsit, aki amugy angol volt, de az autot nemetbol hozta.

Amugy itt nem szarakodnak a rendorok, es megvesztegetni sem tudod oket, nem is ajanlatos. Itt aki torvenyt sert, azzal szemben eljarnak kokemenyen eljarnak, eloszor turelmesek, de ha sokat szovegelsz, vagy karomkodsz, akkor bekemenyitenek.

Ajanlom mindenkinek, akit erdekel a BBC 1-en minden vasarnap ejszaka a RailCops cimu sorozatot. Angol rendorok akik vasut es metro melett dolgoznak.
Vissza az elejére
pucu29
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Április 8. Szombat, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azzal mit csináljak ha van az auton hitel akkor hogy cserélik a rendszámot?
Már lassan fél éve vagyunk itt.
Otthoni biztositást fizetem és kiküldik a zöldkártyát.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Április 13. Csütörtök, 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pucu29 írta:
Azzal mit csináljak ha van az auton hitel akkor hogy cserélik a rendszámot? Már lassan fél éve vagyunk itt.
Otthoni biztositást fizetem és kiküldik a zöldkártyát.

Nem lecsereled a rendszamot, hanem kersz egy angol rendszamot.
A DVLA-t szertintem nagyon nem erdekli, hogy neked otthon hiteled van az autora...

Nezd meg a reszleteket itt http://www.dvla.gov.uk/vehicles/exptimpt.htm vagy setalj be a legkozelebbi DVLA irodaba es kerj infot.

Amiutan az angol rendszer megjon a magyar rendszamot tartsd a garazs falan.

Aztan ha hazaviszed az autot, akkor visszacsereled.

-seci
Vissza az elejére
remblai
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 8. Hétfő, 9:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.
olvastam valahol, h apróbb átalakításokat is eszközölni kell az autón, amennyiben regisztrálni szeretném. Km/h - m/h-ra, hátsó ködlámpát középre, vagy jobb oldalra. Azt is olvastam, h igazolni kell, h az átalakítások megtörténtek (pl. számlával).

Van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata? Tényleg kérik ezeket a változtatásokat? Ha igen, hol és hogyan oldottátok meg? Nekem egy 1 éves nissanom van.. érdeklődtem a hivatalos szervizben 600-700 fontért csinálták volna. Ennyit azért nem vagyok hajlandó kifizetni érte.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 8. Hétfő, 15:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

remblai írta:
Sziasztok.
olvastam valahol, h apróbb átalakításokat is eszközölni kell az autón, amennyiben regisztrálni szeretném. Km/h - m/h-ra, hátsó ködlámpát középre, vagy jobb oldalra. Azt is olvastam, h igazolni kell, h az átalakítások megtörténtek (pl. számlával).

Van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata? Tényleg kérik ezeket a változtatásokat? Ha igen, hol és hogyan oldottátok meg? Nekem egy 1 éves nissanom van.. érdeklődtem a hivatalos szervizben 600-700 fontért csinálták volna. Ennyit azért nem vagyok hajlandó kifizetni érte.

A km ora ugy jo, ahogy van, nem kell atallitani.

A hatso kodlampat at kell helyeztetni vagy - amit mi csinaltunk - jobb oldalon alulra felszerelt egy szaki egy pot-kodlampat, igy mindket oldalon lett kodlampank hatul (a muanyag mittomen-minekhivjakra)

Az elso fenyszorot nem tudjak ugy beallitani, hogy a baloldalra huzzon, ezert mindket lampatestre ragasztanak egy fekete csikot.

Ezek az atalakitasok azert kellenek, hogy az MOT-n atmenjen az autod. Ugyanis hiaba lesz angol rendszamod, a biztositashoz kell MOT.

Szerintem nem kell semmit sem szamlaval igazolni, a cegunknel van a parkoloban N darab igy meg-preparalt auto (spanyol, olasz, finn tulajdonosokkal, angol rendszammal, es persze volt itt magyar auto is igy)

A hivatalos szerviz mindenhol arra utazik, hogy teged megsarcoljon...

-seci
Vissza az elejére
remblai
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 9. Kedd, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi a választ Seci!
még 1 kérdésem lenne. Tudna valaki szervizt ajánlani, ahol nagy valószínűséggel nem próbálnak majd átverni? Lehetőleg Hampton vagy Kingston környékén. Tudom, hogy kicsi a valószínűsége, hogy épp errefele tudnál ilyenről, de próba szerencse.
Vissza az elejére
Trs_
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 29. Hétfő, 1:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Emberel en nem ertem miert regisztraljatok a magyar autot angol rendszamosra! En mar tobb mint 1 eve hasznalom itt az magyar automat, es semmi problema nincs belole. Parszor megallitott a rendor, es mondta hogy majd 1 even beul att kell cserelni a rendszamot magyarra. mondam ok! kulonben meg kerdeztek hogy miota vagyok itt, akko mondtam hogy 2 hete, igy ebbol nicns semmi problema! En is otthonrol hozom a zoldkartyat meg mindent! egyebkent meg mint minden noramlisabb autonal a muszaki eloszor 4 evre van aztan 2 evente kell emgujitani, igy zoldkartya is ugyanigy mukodik, persze en azert nyaranta hazajoarok egy olajcserere, meg attnezetni a kocsit, mert meg mindig olcsobban kijovok igy mint ha itt londonban vinnem el az autot! Amugy is egy london-budapest-london utat manapsag 250 fontobol le lehet tudni benzinnel, komppal, es ha 2 szemely megy akor ott vagy mintha a nyari foszezonba foglalnal 2 fapados jegyet Szoval szerintem teljesen felesleges az angol rendszam es az angol biztositas, mert csak penzkidobas az egesz! A fonokom is 5 eve haszanl itt francia autot francia rendszammal mar millioaszor megallitotta a rendor es semmi baj sincs belole! Az meg mellekes hogy ha eddig engem is parszor lefenykepzeztek gyorshajtasert, es semmi sem lett belole, es meg otthon sem kaptam semmit, szoval ha angol rendszammal fenykepeznek akkor tuti kijon az itteni lakcimedre! mellesleg ha mar a magyar jogsidat is lecserelted angolra aminek megint semmi ertelme, akkro ha szabalysertest kovetsz el akkor mar pontokat is vonnak a jogsidrol, magyar jogsival ez sohasem tortent meg!
Egyebkent meg nem tudjak leellenerizni hogy mikor hoztad ide az autot, szoval ha gond van akkor azt mondod hogy eppen 2 hete hoztad, sehol sem tudnak utannanezni! Bar ez az en sajat velemenyem en akarmeddigis leszek is soha nem fogom a a magyar jogsimat lecserelni angolra es mindig magyar rendszamu autot fogok hasznalni, bar ezt ti tudjatok! en ezeknek biztos nem fizetnek ki xxx fontokat havonta, meg meg alakitassam is att az autot, jo vicc!!!

:egy magyar londonban
Vissza az elejére
apci
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 29. Hétfő, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok ! szeretnék hozzá szolni
jogositvány cseréhez kell angol lakcim ,de nem ellenőrzik.
bemész a helyi DVLA office ba leadod a magyart/photocardot/
a két laposnak nem örülnek, Zavarban levő az útleveledet,és kitöltöd a
application formot.2 db fénykép kb.3,5GBP automatába
és beadod az ablaknál. ha hivatásosjogsit cserélsz 38 font
ha úrvezetöit olcsobb20 font körül van.
engem oda küldött az ablakhoz az officer és megkért hogy olvassam le
az ablak elött elmenő gk rendszámát .Ö nem látta a rendszámokat én pedig olvastam, mondhattam volna bármit. LUTONba volt
5 nap múlva vissza küldték az útlevelet, rá 4 napra a kész jogsit
dec 28 adtam be és jan 7 .én a kezembe volt a jogsi

A lakcim pedig csak a kézbesítéshez kell.

utána minden jogsi csere ingyenes .bemész a helyi DVLA officeba
beviszed a sheet-tet a jogsit oda adod a turbánosnak és kész.

azért is kell az angol jogsi mert rajta van a cimed és angol cimnélkül
nem nyithatsz számlát kb.3 honapos tartozkodás után nyithatsz akár-
melyik banknál és ezt az idött a jogositványod kiállítási dátuma i-
gazolja.A legtöbb cég utalja a fizetést 99%,
kivéve ha agencynél dolgozol ott csekket kapsz minden pénteken.

Ha tudok segitek sziasztok APCI
Vissza az elejére
Trs_
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 29. Hétfő, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megint en!

en nem tudom ti hogy vagytok ezzel de en amint partra szalltam masnap elkezdtem dolgozni, itt afonokom irt egy levelet hogy nala dolgozok ezzel bekuldott a Lloyds TSb bankba es mar meg is volt a szamlam! Ekkor rajottem hogy a Barclaysban jobb a dolog, bementem a magyar szemelyivel es bevittem a tax code notification letteremet es mar itt is volt szamlam! MAGYAR JOGSI NEM KELLETT HOZZA!

ISmerosok akik agencynel vannak: elmentek dolgozni, az agency bekuldte oket az agency bankjaba es mar nekuk is lett szamlajuk! MAGYAR JOGSI NEM KELLETT HOZZA!

Bosi, nem akarok itt ertetlenkedni, lehet hogy nekunk volt nagyobb szerencsenk mint az atlagnak????

Udv.: Trs
Vissza az elejére
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2006. Máj 29. Hétfő, 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Te hamarabb elkezdtél dolgozni, mint mások. Az angolok rendszerető és szabályszerető népség. Kevésnek jutna eszébe úgy kicsavarni a szabályokat, mint te teszed.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Angol jogsi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban