Olcsó pénzátutalás Angliából Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Au pair kérdés

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Barátokat keresek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
janni
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Október 15. Vasárnap, 20:53    Hozzászólás témája: Au pair kérdés Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én még Magyar országon élek, utolsó évemet töltöm a középsuliban. Mindenképpen felvételizek az egyetemre, de valószínű hogy az első évben nem fognak felvenni. Ezért gondoltam, hogy az első üres évet az életemben nyelvtanulásra szeretném használni (Jó lenne felsőfokút szerezni). Van már egy középfokúm angolból, de meg kell mondjam ebben az évben nem nagyon tudom gyakorolni, mert rengeteget kell tanulni más tárgyakra:-( Sokat olvastam fórumokat meg erre specializálódott oldalakat, au pair- séggel kapcsolatban Angliában, és egyrészről nagyon tetszik, másrészt szinte senkivel nem beszéltem ,beleértve saját ismerősöket is, akik jó tapasztalattal jöttek haza Angliából. Mindenki azt monda, hogy az Angol családok kihasználták őket, rosszindulatúak voltak, és minden lehetséges módon próbálták megkeseríteni az életüket. Ezzel szemben akik Amerikába mentek (én nem szeretnék Amerikába menni, túl messze van, nem is tetszik annyira a kultúra és nagyok a távolságok. Ja és Vízum is kell.) , szinte kivétel nélkül jó tapasztalattal érkeztek haza. Lehet, hogy ez azért is alakult így ki mert az Angol habitus teljesen eltér a magyartól és a két nép idegesíti egymást, vagy mindenkinek elege van a bevándorlókból. Persze ezek csak ötletek. Örömmel venném ha kint élő Magyarok írnának az Angolokról, a szokásokról, elvárásokról stb... A másik tapasztalat az Internetről, hogy szinte semmilyen ügynökség nem megbízható. A legtöbben azt ajánlják, hogy online magánkereső oldalakon találjunk magunknak családot, de így meg nem érzem túl biztonságosnak az ügyet... Tényleg sorry hogy ennyit szövegelek, de egyrészről ez egy olyan jó lehetőség lenne, másrészt nagyon sok a buktató, és elég veszélyes. Ti mit gondoltok erről? Személyes tapasztalatok?
Szép napot: Anna
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
avnire
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. Október 16. Hétfő, 8:57    Hozzászólás témája: Re: Au pair kérdés Hozzászólás az előzmény idézésével

janni írta:
Sziasztok!
Én még Magyar országon élek, utolsó évemet töltöm a középsuliban. Mindenképpen felvételizek az egyetemre, de valószínű hogy az első évben nem fognak felvenni. Ezért gondoltam, hogy az első üres évet az életemben nyelvtanulásra szeretném használni (Jó lenne felsőfokút szerezni). Van már egy középfokúm angolból, de meg kell mondjam ebben az évben nem nagyon tudom gyakorolni, mert rengeteget kell tanulni más tárgyakra:-( Sokat olvastam fórumokat meg erre specializálódott oldalakat, au pair- séggel kapcsolatban Angliában, és egyrészről nagyon tetszik, másrészt szinte senkivel nem beszéltem ,beleértve saját ismerősöket is, akik jó tapasztalattal jöttek haza Angliából. Mindenki azt monda, hogy az Angol családok kihasználták őket, rosszindulatúak voltak, és minden lehetséges módon próbálták megkeseríteni az életüket. Ezzel szemben akik Amerikába mentek (én nem szeretnék Amerikába menni, túl messze van, nem is tetszik annyira a kultúra és nagyok a távolságok. Ja és Vízum is kell.) , szinte kivétel nélkül jó tapasztalattal érkeztek haza. Lehet, hogy ez azért is alakult így ki mert az Angol habitus teljesen eltér a magyartól és a két nép idegesíti egymást, vagy mindenkinek elege van a bevándorlókból. Persze ezek csak ötletek. Örömmel venném ha kint élő Magyarok írnának az Angolokról, a szokásokról, elvárásokról stb... A másik tapasztalat az Internetről, hogy szinte semmilyen ügynökség nem megbízható. A legtöbben azt ajánlják, hogy online magánkereső oldalakon találjunk magunknak családot, de így meg nem érzem túl biztonságosnak az ügyet... Tényleg sorry hogy ennyit szövegelek, de egyrészről ez egy olyan jó lehetőség lenne, másrészt nagyon sok a buktató, és elég veszélyes. Ti mit gondoltok erről? Személyes tapasztalatok?

Szia Anna,

Ugy gondolom ugynoksegen keresztul is ugyanolyan az eselye annak, hogy jo vagy rossz csaladot talalj, mintha magad keresnel a neten. Az ugynokseg nem csekkolja le a csaladokat, egyszeruen nemi osszeg fejeben megkonnyiti nekik az au pair keresest (es neked a csalad talalast. Ingyen! Az otthoni ugynoksegek kerhetnek penzt, ne dolj be nekik!! Es ne fizess!!)

En is evekkel ezelott (es az EU elott meg hajdanaban) au pairkedtem, nekem sem voltak baromi jo tapasztalataim eloszor, a harmadik csalad viszont annyira aranyos volt, hogy meg ma is baratok vagyunk, sokszor megyek hozzajuk, alszom naluk, sot alszom a rokonaiknak Irorszagban Mosoly

Elvileg egy au pair minimal zsebpenzt kap, heti 50-100 font, es ezert konnyu hazimunkat kell vegeznie, a gyerekre vigyaznia, elvinni iskolaba-hazahozni napi 5 oraban, valamint heti 2 babysit. Altalaban ezzel az 5 oras konnyu munkaval elnek vissza a csaladok, es ejjel nappal takarittatnak es vasaltatnak az au pairrel..

Sajnos azt kell mondjam, a puding probaja az eves, sem ugynokseggel, sem anelkul nem tudod elore kiszurni, hogy melyik csaladdal leszel majd egy hullamhosszon. Ha nem tetszik a csalad valtani kell, nem kell naluk maradni. A legjobb szerintem mar ugy csaladot keresni, hogy itt vagy (ez a Te esetedben nem jon ossze), es elmesz interjukra, vagy csak elmesz megnezni a csaladot, hogy milyenek. Az elso benyomasod utan mar tudsz donteni, ha megnezel tobb csaladot, meg tudod mondani, hogy kiknel erzed majd jol magad.
Vissza az elejére
arrival
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Október 16. Hétfő, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Anna!

Én is voltam kint au-pair, most itthon vagyok, és dolgozom, de hamarosan szeretnék újra kimenni.

A tapasztalatom az, hogy ügynökséggel is ugyanolyan buktatók vannak. Én ügynökséggel mentem ki, de a család mégsem volt a legjobb. Elöször jól mentek a dolgok, de aztán kezdtek meghülyülni... Nem adtak kaját, napi 8-10 órát dolgoztattak, olyat mint cipősszekrény takarítás stb. stb.
Akkor szóltam az ügynökségnek, azt mondták keresnek másik családot, de mivel amugy is 3 hét múlva jöttem volna haza Karácsonyra, úgy döntöttem nem megyek vissza egy időre.

Szóval az ügynökség korrekt volt, többször is felhívtak, beszéltek a családdal, hogy mit kéne változtatni, kerestek volna új családot stb.

www.hungarianaupairagency.com

Én , most hogy szeretnék újra kimenni, megint velük megyek ki, és ha ott nemtetszik a család, akkor ha már ottvagy tudsz saját magad is keresni. De itthonról szerintem ez egy jó megoldás.

Az angol családok töbsbége meg tényleg ilyen, de ki lehet fogni jót.

Sok szerencsét!

Szerintem mindenképp érdemes kimenni, próbáld meg.
Vissza az elejére
janni
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Október 19. Csütörtök, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Köszi a gyors választ és az infókat. Egyébként ez a meghülyülés már nekem is feltűnt. 3 éve nyáron voltam kinn Angliában 3 hetet és egy családnál helyeztek el. Nagyon ari nénihez (meg a férjéhez aki nem sokat mutatkozott) kerültem, igazi angolhoz. Minden reggel eldúdolgatta a himnuszt főzés közben. Angolosan is főzött, öltözött beszélt meg úgy teljességében élt. 60- 65 év körül mozgott a hölgy, Mary-nek hívták. Mikor megérkeztem nagyon aranyos volt, tényleg nagyon kedves előzékeny és vidám is. Direkt járatta a tinimagazinokat a kedvünkért meg megvette az akkor új shrek 2-t Dvd-t és együtt röhögtük végig. Azám teltek a napok és kicsit furi lett. Akkor még nem beszéltem olyan jó és nem is nagyon értettem mi történt. Nem volt gonosz, de beszólogatott meg furcsa pofákat kezdett vágni. Gondoltam is, jó, hogy már vége lesz lassan a kirándulásnak, így nem rontjuk egymás kedvét, és a jó emlékek maradnak meg. Nem durvul e a helyzet. A legfeltűnőbb az ominózus mosógép ügy volt amikor már nem halogathattam tovább és muszáj volt mosnom. Láttam hogy lenn a konyhában van egy mosógép, fölkaptam hát a 5 pólómat és megkérdeztem udvariasan, hogy nem használhatom e? Kimosom én egyedül, neki semmi dolga nem lesz, csak hát mégis... Erre makogott valamit, kikapta az egészet a kezemből, nagyon csúnyán nézett és mondta h majd ő elintézi. Aztán nem is láttam mi lett a cuccaimmal, másnap kelletlenül felhozta tisztán... Én meg nem győztem köszöngetni. Szóval tényleg nem tudom, mi volt az amiért így megváltozott, ennyire ellenszenves lettem neki. Nem takarított utánam, sőt még én takarítottam nála. Csak kaját adott reggel és este. Lényeg hogy tényleg nem volt annyira vészes de érezhető volt, hogy megromlott a viszony.
Talán van valami a magyar viselkedésben ami ott sértő, vagy illetlen?
Vissza az elejére
arrival
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2006. Október 19. Csütörtök, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg érdekes ez.

Én is kb. 1 hónapja voltam ott, mikor elkezdett megváltozni a feleség. A férj rendes volt sokáig, meg a gyerekek is, de aztán kicsivel később, gondolom hatott rá az asszony, és azok is kezdtek furák lenni. pedig semmi olyat nem csináltam, ugyanazt, mint előtte.

Ez a mosás kérdés nálunk ugy volt, hogy mondta, hogy csak hétvégén moshatok, mert hát nehogy már a munkaidőmben mossak, azaz hétköznap (berakni a gépbe, meg kivenni ugyebár), mellesleg elvileg 5 órás munkaidőt ígértek, amiből 8-10 óra lett.

Arra is gondoltam, hogy milyen lehet, ha angliában élő, de nem angol családhoz kerül valaki. Jobb-e vagy rosszabb?
Bár ezekről inkább több rossazt hallottam mint jót.
Vissza az elejére
Carol
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. Október 21. Szombat, 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Január-február környékén készülök Londonban au-pairkedni a hungarian au-pair agency-vel, és jó lenne ha addig találnék valakit aki szintén tervezi a kiutazást. Esetleg mehetnénk együtt. Ha jól tudom, ez a közvetítő segítene abban is hogy közeli családokhoz kerüljenek akik együtt mennek.
Írjatok: lina2877@freemail.hu
Vissza az elejére
Szekeressz
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2006. November 2. Csütörtök, 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hol találtad az ügynökséget? Tudsz még ilyen ügynökségeket?
Köszönöm előre is válaszodat: Szilvi
Vissza az elejére
avnire
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. November 2. Csütörtök, 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szekeressz írta:
Hol találtad az ügynökséget? Tudsz még ilyen ügynökségeket?
Köszönöm előre is válaszodat: Szilvi

hasznald a google-t, vagy a www.yell.com-t .."au pair agency"
Vissza az elejére
HenriettaWH
V.I.P.
V.I.P.

HozzászólásElküldve: 2006. November 2. Csütörtök, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van másik au-paires topik, oda beirtam.
Vissza az elejére
ragyogas
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Január 23. Kedd, 14:22    Hozzászólás témája: azt hiszem itt volnék a legjobb helyen :) Hozzászólás az előzmény idézésével

Hm... sok itt az újnál újabb téma, és sajnos nem tudtam hova is írjak igazság szerint! Újat inkább nem nyitok növelve a számukat! Talán rámlel valaki, és segít!
Szeretnék a nyáron kimenni Angliába, valahová, dolgozni, és így nyelvet tanulni! Ha bárki tudna nekem ebben segíteni, akkor kérem írjon az: orsolyadezsi@freemail.hu-s e-mail címre! Előre is köszönöm a segítséget!

Soly

ui: Ha valaki tud segíteni, kérem tegye meg! Mosoly
Vissza az elejére
BOGIKA
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Április 23. Hétfő, 19:16    Hozzászólás témája: ANGOLOK NAGYON FURAK Hozzászólás az előzmény idézésével

EN JELENLEG DEVONBA VAGYOK EGY CSALADNAL RENDBE VOLTAK ELEJEN AZTAN FURAK LETTEK, IGAZABOL MINDIG TOBBET DOLGOZTAM, AMIT NEM FIZETTEK EGY IDO UTAN MAR KOVETELTEK IS HOGY TULORAZZAK.ALIG KOSZONTEKSTB.ORULOK NEMSOKARA ELMEGYEK, DE VELEMENYEM SZERINT AZ ANGOLOK 93%A ILYEN EGY EV ALATT EZ A TPASTZALATOM.SOKFEL MEGFORDULTAM EUROPABA DE EGY ILYEN RENDETLEN, GONDATLAN, NAGYKEPU, E SPOFATLAN NEPPEL SEHOL NEM TALALKOZTAM, HIABA A BAJOLGAS ES UDVARIASKODAS,ISMEROSEIM NEK NAGYON SOK JO AMERIKAI EMLEKE VAN, EZERT UJABBAN EN IS ABBAN GONDOLKODOM,OSZINTEN KEVES EMBERT ISMEREK AKIK ITT BOLDOGAK
Vissza az elejére
avnire
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Április 23. Hétfő, 19:26    Hozzászólás témája: Re: ANGOLOK NAGYON FURAK Hozzászólás az előzmény idézésével

BOGIKA írta:
EN JELENLEG DEVONBA VAGYOK EGY CSALADNAL RENDBE VOLTAK ELEJEN AZTAN FURAK LETTEK, IGAZABOL MINDIG TOBBET DOLGOZTAM, AMIT NEM FIZETTEK EGY IDO UTAN MAR KOVETELTEK IS HOGY TULORAZZAK.ALIG KOSZONTEKSTB.ORULOK NEMSOKARA ELMEGYEK, DE VELEMENYEM SZERINT AZ ANGOLOK 93%A ILYEN EGY EV ALATT EZ A TPASTZALATOM.SOKFEL MEGFORDULTAM EUROPABA DE EGY ILYEN RENDETLEN, GONDATLAN, NAGYKEPU, E SPOFATLAN NEPPEL SEHOL NEM TALALKOZTAM, HIABA A BAJOLGAS ES UDVARIASKODAS,ISMEROSEIM NEK NAGYON SOK JO AMERIKAI EMLEKE VAN, EZERT UJABBAN EN IS ABBAN GONDOLKODOM,OSZINTEN KEVES EMBERT ISMEREK AKIK ITT BOLDOGAK

Igen, az au pair-kedes elsulhet igy is. En nagyon megertem, amit irsz, hiszen, vagy 5 eve, amikor en is au pair voltam ket szar es nagyon szemet csaladot hagytam magam utan, amig megtalaltam a harmadikat, akik irto aranyosak voltak, es akikkel most is nagyon jo baratsagban vagyok ( ott alszom, vagy a csaladjuknal alszom). Hozza kell tenni, hogy ok irek, nem angolok.

Ha nem birod a strapat, lepj le, keress masik csaladot.
Vissza az elejére
Sydi
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2007. Június 25. Hétfő, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én augusztusban megyek majd Angliába aupairkedni. De nagyon félek, hogy én is rossz családhoz kerülök. Szerintetek az előny vagy hátrány, ha olyan családba kerülök, ahol az anya egyedül neveli e gyerekeket? Illetve ha nem válik be a család, akkor hogyan tudok minél gyorsabban családot találni?
Vissza az elejére
Messi
Haladó
Haladó

HozzászólásElküldve: 2007. Július 2. Hétfő, 23:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nemrég érkeztem Maidstone-ba (Au-pairnek),nagyon jól érzem magam, de jó volna néha kikapcsolódni,elmenni valahova és ez egyedül lehangoló,társakat meg még nem találtam.Ha valaki van a környékről vagy tudna tippet adni akkor írjon nekem.
üdv
Vissza az elejére
cytina
Mester
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. Július 3. Kedd, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sydi írta:
Sziasztok!

Én augusztusban megyek majd Angliába aupairkedni. De nagyon félek, hogy én is rossz családhoz kerülök. Szerintetek az előny vagy hátrány, ha olyan családba kerülök, ahol az anya egyedül neveli e gyerekeket? Illetve ha nem válik be a család, akkor hogyan tudok minél gyorsabban családot találni?

Egyaltalan nem elony vagy hatrany, ha egyedul nevelo szulohoz kerul vki? Miert gondolja vki is, hogy van kulonbseg? Gyorsan pedig nem tudsz csaladot valtani, ugyanugy vegig kell jarni a keresgelest, mint eloszor. Nem konnyu valtani, mindenki csak remenykedik, hogy megfelelo csaladhoz koltozhet. Persze ha mar kinn vagy, akkor konnyebb, mint otthonrol.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Barátokat keresek Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban