Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Magyarról utalás
Ugrás oldalra 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Geryk
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 10:27    Hozzászólás témája: Magyarról utalás Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlet! Lloyd Visa Debitem van és, ha otthonról szeretnék rá pénzt utaltatni, akkor mi ennek a módja?, illetve forint vagy egyből font alapon érkezik a kártyára? a válaszokat előre is köszönöm!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 11:02    Hozzászólás témája: Re: Magyarról utalás Hozzászólás az előzmény idézésével

Geryk írta:
Üdvözlet! Lloyd Visa Debitem van és, ha otthonról szeretnék rá pénzt utaltatni, akkor mi ennek a módja?, illetve forint vagy egyből font alapon érkezik a kártyára? a válaszokat előre is köszönöm!!

(0. Visa Debit az egy kartya, nem egy szamla)
1. Kiderited az IBAN szamlaszamodat
2. A kitoltendo papiron bejelolod, hogy miben tortenjen az utalas es ki (melyik szamla) viselje a koltsegeket.
3. Elinditod az utalast otthonrol

-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Teljesen mindgy, hoyg milyen valutát utalsz, az minden esetben abban a pénznemben fog a számlán jóváíródni, amiben a számla van!!!
Esetedben font. Az, hogy mennyit irnak jóvá, midíg a napi árfolyamtól függ.
Vissza az elejére
Geryk
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 12:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!!akkor bemegyek a bankba és kideritem az IBAN számomat!!köszönöm mégegyszer a gyors segítséget!
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Meg kell a swift code is!!
Vissza az elejére
Geryk
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

EZt mind a bankban tudom intézni, jelen esetben a Lloydsnál?
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elég egy telefon.
Az IBAN szám a te számla számod nemzetközi formája, a SWIFT code, pedig a bank egy azonosítója.
ezt elvileg telefonon is elmodják,de lehet hogy a neten is megtudod nézni.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sanyabtd írta:
Teljesen mindgy, hoyg milyen valutát utalsz, az minden esetben abban a pénznemben fog a számlán jóváíródni, amiben a számla van!!!
Esetedben font. Az, hogy mennyit irnak jóvá, midíg a napi árfolyamtól függ.

Ez igaz csak az a kerdes ugyebar, hogy milyen arfolyamon...
Mert egy idoben szokasa volt az angol bankoknak, hogy mig otthon mondjuk 350-ert valtottak volna a forintot fontra, amikor a forintod ideert, akkor a derek angol bank 320-as arfolyamot hasznalt.
Ugyhogy erdemes megnezni, hogy hogyan jarsz jobban.
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezért lehet alternativa, az itthon vásárolt font Westerunion-on való kiküldése. A legjobb ha itthon is van font számla, akkor nincs konverzió.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sanyabtd írta:
Ezért lehet alternativa, az itthon vásárolt font Westerunion-on való kiküldése. A legjobb ha itthon is van font számla, akkor nincs konverzió.

Azert ezt ne hidd. Jarj utana, hogy mennyit fizetsz te azert, hogy a fontszamlarol kiveszel penzt... Mert ugye kartya nem jar hozza, tehat csak fiokban vehetsz fel, azt meg buntetik. Legalabbis igy volt OTPnel egy par eve.
-seci
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez iagz,csak itt forditott dologról van szó!!!!!!!!!!!!!
Itthonról külföldre......!Vagy én értettem félre?
A fontot bárhol megveszed, berakod a számlára, és kiutalod.
A kintről hazautalás megint egy más téma,de ezt már kitárgyaltuk egy topicban.

Egyébként, az sem igaz, hoyg nem jár kártya hozzá!!!!
Van forint, EUR, és FONT számlám (RAIFFEISEN ) mindegyikhez külön, MASTERCARD kártya, sőt mindegyikhez egyedi, ( TE adhatsz meg képet és azzal nyomják ki )de ez már egy más történet.
Vissza az elejére
Mr_B
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 15:37    Hozzászólás témája: pénzmozgások London és Budapest között Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

engem se hagyott nyugodni a téma, hogy akár Londonbol utalok Budapestre, akár Budapestről Londonba, rettenetesen lehúz mindkét oldali bank. Konkrétan amiket idáig olvastam, egy Londonbol magyarra utalás van hogy elérheti az utalandó összeg 10%(!!!)-át, főleg ha 500 font alatt utal az ember. A másik oldalon (magyarból Londoni számlára) már nem ilyen vészes a helyzet, de az 1% os tranzakciós díjat is soknak találom.

Én most fogok kimenni Londonba, ingázni fogok, és a következőre jutottam pénzmozgatásra:

1. Nyitok Magyarban egy Font alapú Citibankos számlát (Citi jelen van UK-ben, igy nem kell levelező bankot közbeiktatni a pénzmozgásoknál), innen Angolba 0,3% vagy min 2500 Ft-nak megfelelő font egy utalás költsége bármelyik magyar számlacsomagból. 400 Ft/hótól vannak számlacsomagok. Azért angol font alapút, mert nem akarom hogy később az árfolyamon keresse vissza az esetleges elengedett jutalékokat.

2. Megnéztem UK-ben a citibank honlapján a kondiciókat, és a következőt találtam: "No transaction fees on global transfers to Citibank accounts in over 20 selected destinations (exchange rates apply to transfers across currencies)" A Citibank Access account UK ingyenes havidíjjal van. A Citibankos automatákból ingyen kp felvét GLOBALLY, tehát a magyar kártyával is! (ez a Raiffeisen banknál is igy van, de Rafi nincs angliában)

http://www.citibank.co.uk/personal/banking/bankingproducts/currentaccounts/sterling/table.htm?merchant=citi

Kérlek benneteket, hogy kommenteljétek, mert ez nagyon fontos téma (szerintem nem csak nekem), próbáljuk minél kevesebbel tömni a bankok zsebét.

Nem feltételezem, hogy valaki felvetné, de ha mégis, NEM vagyok Citibankos, nem kapok érte jutalékot, különben ideírnám az ügynöki számomat Mosoly egyszerűen ezt találtam, de ha van jobb ötlet, szivesen látom.

B.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 15:56    Hozzászólás témája: Re: pénzmozgások London és Budapest között Hozzászólás az előzmény idézésével

Mr_B írta:
Citi jelen van UK-ben, igy nem kell levelező bankot közbeiktatni a pénzmozgásoknál

Hat lehet, hogy jelen van a City-ben, de mashol?
En meg sem Citi bankfiokot, sem bankautomatat nem lattam.
Ettol persze meg mukodhet a dolog...
Majd meselj, hogy mire jutottal Mosoly

Kozben megneztem (http://www.citibank.co.uk/personal/banking/info/contactus/branches/index.htm?merchant=citi), jo volt a tippem, van 4 branch a Cityben/Carany Wharf-on. Azaz telefonbank/online banking. Gondolom mindezen helyeken van ingyenes penzfelvet/automata is. Biztos jo a bankaroknak.

Ha meg ingazol, akkor meg minek utalni ket szamla kozott? Nem igazan ertem. Ha itt keresed a penzt es ingazol, akkor jobban jarsz, ha hazaviszed es utcai penzvaltoknal valtod napi arfolyamon. De hat te tudod!
-seci
Vissza az elejére
sanyabtd
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát azt nemtudom, hoyg a CITInél, hoyg van,de pl a raiffeisennél semmit nem jelent, hoyg ugyanúgy hivják a külföldi bankot.
Nincs közük egymáshoz.

A raiffeisennek nincs saját autómatája! Másokét használja, ezért pl. nekem. az első 3 pénzfelvétel díjmenets, akár melyik autómatából veszem fel. (itthon )

HA ingázol, akkor a legolcsobb, ha hazahozod a készpénz, és vagy beváltod, vagy berakod a számlára.

Lehet, hoyg rosszul tudom, de ha ugyanabban a devizában jön az utalás mint amiben a számlád van, akkor nincs közvetitő bank.
Vissza az elejére
Mr_B
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2010. Augusztus 25. Szerda, 16:14    Hozzászólás témája: re Hozzászólás az előzmény idézésével

Bankaqutomata: hát engem nem zavar hogy csak a cityben van, a legtöbbször úgyis kártyával vásárol az ember, de ha kp kell, akkor egy-egy nagyobb összegért bemegyek a központba.

készpénz: az ember nem szivesen visz magával nagyobb készpénzt utazásnál, ez mégiscsak kőkorszaki dolog, ha már ingyensen haza lehet utalni akkor éljek vele. Azért majd meg kell kérdzni a Londoni citibankot hogy a "selected countries" Magyarországot is tartalmazza-e, és ha nem, akkor mennyi a Mo-ra utalás citiből citire.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Bank Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban