Olcsó Pénzküldés Magyarországra
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés 

Közgazdász diplomával...

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szellemi munka
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kledor
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 19. Péntek, 14:04    Hozzászólás témája: Közgazdász diplomával... Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

novemberben szeretnék nekiindulni a nagyvilágnak. Közgazdász (pénzügy szakirány) egyetemi diplomával rendelkezem. Elsősorban tapasztalatokat várok, mennyire lehet szakmán belül elhelyezkedni. Sok topicot végigolvastam, volt akinek nagyon jól sikerült (diploma átvétele után 2 nappal kezdett) és volt akinek nem. Szakmai gyakorlatos infók is érdekelnének: marketing, HR, pénzügy területén, erre van-e lehetőség.
Olvastam, hogy az itt megszerzett diplomámmal nem sokra megyek Szomorú Németországban meg egyből elfogadták volna és tárt karokkal vártak.
Köszi mindenkinek előre is Vicces
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 19. Péntek, 23:57    Hozzászólás témája: Re: Közgazdász diplomával... Hozzászólás az előzmény idézésével

kledor írta:
Sziasztok

novemberben szeretnék nekiindulni a nagyvilágnak. Közgazdász (pénzügy szakirány) egyetemi diplomával rendelkezem. Elsősorban tapasztalatokat várok, mennyire lehet szakmán belül elhelyezkedni. Sok topicot végigolvastam, volt akinek nagyon jól sikerült (diploma átvétele után 2 nappal kezdett) és volt akinek nem. Szakmai gyakorlatos infók is érdekelnének: marketing, HR, pénzügy területén, erre van-e lehetőség.
Olvastam, hogy az itt megszerzett diplomámmal nem sokra megyek Szomorú Németországban meg egyből elfogadták volna és tárt karokkal vártak.
Köszi mindenkinek előre is Vicces

Hát most elég nehéz dolgod lesz, ha Angliába akarsz jönni. Itt most ezresével rugják ki a banki alkalmazottakat, Forgó szemek
Vissza az elejére
kledor
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 20. Szombat, 17:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szomorú
tényleg?
és mondjuk, ha nem banki alkalmazott, hanem, mint marketing menedzser?
ennyire kilátástalan a helyzet? Szomorú
lehet nem is érdemes belevágnom, pedig az elején nagy lelkesedéssel indultam neki. van 2 nagyon jó angol barátnőm plymouthból, ők próbálnak segíteni, hogy milyen lehetőségek vannak, velük együtt tanultam kint németországban. egyébként te milyen területen dolgozol, ha megkérdezhetem Mosoly
Vissza az elejére
tothz
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 21. Vasárnap, 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én PhD studentként tengetem a napjaimat. Otthon egyetemi oktató vagyok (villamosmérnök), de a családdal kijöttünk, mert a nejem kapott egy kutatói állást. Három éven keresztül próbáltam munkát találni, de esélyem sem volt, mivel felsőoktatásba nem kellettem az itteni tapasztalat hiányában, az iparban meg szóba sem álltak velem az ipari gyakorlat hiányában. Három év után aztán kaphattam egy PhD ösztöndíjat (havi 1000 font living cost, ami több mint a semmi).

Visszatérve hozzád, a manager munkákra már nagyobb a kereslet, bár arra számíts, hogy alulról kell kezdened, pl. telefonos ügyfélszolgálat. Az esetleg nagy segítség lehet, ha mint írtad, már van kapcsolatod idekint.
Vissza az elejére
seci
Guru
Guru

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 22. Hétfő, 9:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kledor írta:
Szomorú
tényleg?

Hummm... Honapok ota az amerikai es angol penzugyi valsaggal van tele a sajto, es nem is hallottal rola??? Erdekes egy kozgazdasz vagy Szomorú
Credit crunch? Rings a bell?
-seci
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tzoli76
Újonc
Újonc

HozzászólásElküldve: 2008. November 22. Szombat, 11:34    Hozzászólás témája: banki munka Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, én Mo-on dolgozó, 6 éves banki "corporate" finanszírozói gyakorlattal rendelkező srác vagyok és már hallottam a 'credit crunch'-ról , sőt érzem is itthon a hatását bankon belül Mosoly
Szóval, márciusban seretnénk a feleségemmel kiköltözni Londonba és elhelyezkedni corporate banking / business banking területen. Nem is a válság kilátásairól kérdeznék, hanem arról, hogy tudtok-e arról, hogy januárban lesz-e Londonban, vagy más nagyvárosban pénzügyi, vagy általános állásbörze. Pesten volt októberben egy nezetközi állásbörze és ott az angol EURES-esek azt mondták lesz ilyen opportunities vagy jobscene néven. nem találom a neten, kérlek segítsetek.
Köszönettel:
ZOli
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Szellemi munka Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban